EXAGATE, EGESYS danışmanlığında Ar-Ge Merkezi Kurdu.

Ar-Ge Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Exagate, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 26 Nisan 2018 tarihi itibarıyla  Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanmıştır. Ar-Ge'ye verdiği önem ve yaptığı yatırımlardan dolayı Exagate kutluyoruz.

Exagate, 2006 yılında Veri Merkezleri'nde ortam izleme ve kontrol çözümleri oluşturmak amacıyla bir Ar-Ge firması olarak kurulmuştur. Günümüzde ortam izleme, güç dağıtım üniteleri ve enerji sistemleri yönetimi şeklindeki akıllı ve katma değerli, genel ve isteğe özel ısmarlama çözümlerini özellikle Veri Merkezleri, çok şubeli işletmeler ve Telekom & GSM altyapılarında yer alan uzak istasyonlar gibi yüksek yoğunluklu ve karmaşık bilişim altyapılarına sunmaktadır. İstanbul Türkiye' de yeralan yönetim ofisi ve üretim bölümleri ile özel bir kuruluş olan Exagate, gelirinin önemli bir kısımını Ar-Ge' ye ayırmaktadır.

Exagate, bilişim altyapısında ortam parametrelerindeki değişikliklerden kaynaklanabilecek veri kayıplarının önlenmesi ve enerji verimliliğinin sağlanabilmesi için yüksek teknolojiye sahip, hizmet zamanını maksimum seviyede tutan çözümler sunmaktadır. Ayrıca özel bilişim ve telekom projelerine yönelik, isteğe bağlı ısmarlama yazılım ve donanım çözümleri de ürün gamının önemli bir kısımını oluşturmaktadır.