AB VE KALKINMA AJANSLARINA PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ (PCM)

GENEL TANITIM


PCM (Project Cycle Management) – PDY (Proje Döngüsü Yönetimi) Eğitimi Proje tasarlama, yazma, bütçelendirme, yürütme ve raporlama süreçleri ile yöntemleri konusunda teorik bilgi ve uygulama becerisi kazandıran, uluslararası tanınan bir eğitim programıdır. Özellikle AB ve Kalkınma Ajansları için proje hazırlayanların mutlaka PCM metodolojisini öğrenmeleri gerekmektedir.

AMAÇ


Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları başta olmak üzere, çeşitli ulusal ve uluslararası hibe programlarından faydalanmak için hazırlanan projelerde kullanılan “Proje Döngüsü Yönetimi” metodolojisi öğretilerek katılımcılara başarılı projeler geliştirme bilgi ve becerisi kazandırmak.

YÖNTEM


Program 2 uzman eğitimci tarafından yürütülmektedir. Eğitim gerçek örnekler, başarılı projeler geliştirmenin püf noktaları ve soru/cevap bölümleri ile zenginleştirilmiştir.

İÇERİK

SÜRE


2 Gün
 

HEDEF KİTLE


Kalkınma Ajansları, AB Hibe Programları ile diğer ulusal - uluslararası hibe programlarından yararlanmak isteyen özel sektör, belediyeler, valilikler, kamu kuruluşları, ticaret ve sanayi odaları, meslek odaları, dernekler, vakıflar, sendikalar, diğer sivil toplum kuruluşları, kooperatifler, üniversiteler v.s. gibi kurum ve kuruluşların temsilcileri, yöneticileri, proje sorumluları ve/veya adayları, bu konuda kariyer yapmak isteyenler.

  Kurumunuza özel hizmet almak isterseniz aşağıda bulunan teklif isteme formunu doldurunuz.

Kurumsal Hizmet Teklif Talep Formu


Adınız Soyadınız*
Kurumunuzun Adı*
E-Mail Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Talep Ettiğiniz Hizmetlerİletmek İstediğiniz Diğer Notlarınız